fbpx

MARKETING

CO TO JEST T-SHAPE MARKETING?

biznes, planowanie marketingu, plan marketingowy, ogarniacz
Biznes, planowanie marketingu, kampania medialna, osoba pracująca w marketingu
biznes, planowanie marketingu, plan marketingowy, ogarniacz

Coraz częściej pojawia się takie określenie- marketingowiec T-shape. Oczywiście pochodzi z języka angielskiego, bo jak je przetłumaczyć na polski i o co chodzi? Mamy opinię na ten temt i przybliżymy ją Wam poniżej w naszym artykule.

MARKETING - TO TAKIE PROSTE? A CZY NA PEWNO?

W dzisiejszych czasach wiele osób nazywa się marketingowcami, ale czy też słusznie? Może i tak, ale warto zweryfikować wiedzę i daną specyfikację osoby. W czym tak naprawdę czuje się najlepiej i jednocześnie sprawdzi się w współpracy z naszą firmą.

Nie mniej jednak, mamy zamiar przytoczyć tu naszą wiedzę- znamy swoje możliwości, umiejętności i branże już ładne parę lat i dlatego napiszemy coś o tym. Pragniemy przytoczyć kilka faktów i technicznych aspektów. 

Ostatnio pojawiło się ciekawe zagadnienie...  T-shape marketer. Z amerykańskiego- a jak by inaczej :)  Jak dla mnie, jest to określenie “specjalistycznego ogarniacza marketingu”. Nie da się ukryć, że marketing i reklama są bardzo szerokimi pojęciami a pod nimi kryją się specjalizacje jak: copywriting /pisanie tekstów/, content marketing, event marketing, Ads Google czy social media, grafika projektowa, dane i analiza, maile, newslettery, automatyka marketingu... dużo jeszcze można wymieniać. Do tego trzeba być ogarniaczem :)


T-shape MARKETER O CO CHODZI?

Taki ogarniacz, nie tylko zna się na każdy z tych aspektów i gdy przychodzi do klienta nie mówi jak to super zrobi pozycjonowanie strony i super grafikę wklei na sociale. Taki specjalista przeprowadzi analizę firmy, jej potrzeb i oczekiwań, a także oceni grupy docelowe- potencjalnych klientów, a następnie połączy znane mu dziedziny marketingu w jeden sprawnie działający organizm lub znajdzie odpowiednie do tego narzędzia. Należy wiedzieć że... tak po troszeczku tu, po troszeczku tam…. - to nie działa! Oj od razu nie działa- zadziała na minę prezesa, tak mamy zrobione- ale czy jest z tego sprzedaż? czy masz z tego nowe kontakty? Czy więcej ludzi odwiedziło siedzibę twojej firmy? Czy świadomość marki została ugruntowana? Nie będzie długofalowych efektów, a także działanie bez planu TO NIE PLAN! Tu też bardzo wazny temat plan- ale nie teraz o tym.

A jaki jest cel?

Do czego zmierzam tym wywodem? Warto współpracować lub mieć w swojej firmie marketingowca? T-shaped marketer to określenie współczesnego, wyśmienicie wykwalifikowanego marketingowca, posiadającego odpowiednie umiejętności do odnalezienia się na bardzo szybko rozwijającym się rynku. O jakich konkretnie umiejętnościach mowa, co dokładnie oznacza termin „T-Shaped marketer”? Taka osoba ma wiedzę w szerokim wachlarzy dziedzin marketingu potrafi dostosować odpowiednie narzędzia do specyfikacji podmiotu, a także specjalizuje się w konkretnych dwóch dziedzinach - bardzo dokładnie. Poziom i specyfikę pokazuje grafika.


Marketer T-shape, a rynek pracy?

T-Shaped marketerzy to deficytowi i pożądani na rynku pracownicy. Aby być skutecznym w tak szybko zmieniającym się świecie marketingu, trzeba nie tylko wykształcić w sobie zestaw praktycznych umiejętności, ale też posiadać konkretne predyspozycje, jak chęć ciągłego rozwijania się oraz odwagę do ponoszenia ryzyka i testowania nowych rozwiązań. Bycie T-Shape to połączenie ambicji, predyspozycji, talentu, determinacji i przede wszystkim – chęci i odwagi. Tak unikalne cechy pozwalają T-Shaped marketerom przebierać w ofertach pracy oraz wysoce cenić swoje umiejętności.

żródło: https://novem.pl/blog/pracujesz-w-marketingu-dowiedz-sie-dlaczego-warto-zostac-t-shaped-marketerem/

NASZE USŁUGI

WAŻNE INFORMACJE

BLOG
WSKAZÓWKI I TIPY

KONTAKT

TEL. +48 696 463 624
MAIL: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.