fbpx

ODRYJ SMAKI WSCHODU

LWÓW- miasto wielu tajemnic, historii i smaków. 

Wycieczka dla kameralnej grupy

wycieczka do lwowa, małe grupy, oferta wycieczki do lwowa, ciekawy wyjazd, lwów na 4 dni
 • cena od

  810 PLN

 • Liczebność grupy

  Kameralna grupa min. 10 osób, max do 30 osób

 • czas trwania wyjazdu

  4 dni

 • Start podróży

  Łódź, możliwy dojazd po trasie po kolejne grupy

 • Ostateczny cel

  Lwów, Prospect Svobody. Tutaj znjaduje się nasz hotel.

Lwów to nie tylko dawne polskie miasto, ale naszym zdaniem najpiękniejsze miasto dawnej Galicji. Miasto które zachwyca, inspiruje, smakuje, ciekawi...


TERMIN I
24.03.2022 /czwartek/  -  27.03.2022 /NIEDZIELA/ 4 dni

Cena 810 zł /obowiazuje do końca stycznia/

LWÓW

Najbliższy wyjazd do Lwowa

dni
:
godziny
:
minuty
:
sekundy

PLAN PODRÓŻY

1 DZIEŃ CZWARTEK

Wyjeżdżamy w nocy z czwartku na piątek (by nie tracić dnia na podróż). Godz. 22.00 Miejsce zbiórki: ustalane indywidualnie. Podróż przebiegnie w wesołych rytmach muzycznych w busie. ok godziny 5 powinniśmy być na przejściu granicznym w Hrebenne lub Korczowej/ w zależności od obranej trasy/. A teraz tylko odprawa celnapolska i ukraińska. Ważne informacje zamieszczamy pod tym linkiem. 


2 DZIEŃ PIĄTEK

Rankiem jesteśmy już w Lwowie, gdzie jemy śniadanie w jednej z lokalnych małych restauracji. Chwila na odpoczynek i odświeżenie się, po czym zostawiamy bagaże w hotelu i udajemy się na zwiedzanie miasta z profesjonalną, licencjonowaną przewodniczką, w godzinach 12.00-15.00. Odwiedzimy najciekawsze zakątki i zabytki centrum miasta, zobaczymy zabytki architektury sakralnej różnych wyznań (czas trwania ok 3-4 h), min. Katedra Ormiańska, Ratusz i Rynek Lwowa, najstarsza apteka lwowska, Prospekt Swobody, Opera Lwowska, pomnik Daniły, pomnik Tarasa Sewczenki itd. Może teraz czas na małą dawkę procentów? I od razu myśl, by wstąpić do pobliskiej Pijanej Wiśni na wiśniówkę w kryształowych kieliszkach :) Zbieramy siły teraz na oglądanie Rynku Lwowa z lotu ptaka. Kurs na szczyt Wieży Ratuszowej. Popatrzycie swoim okiem na liczne kamienice, które pamiętają polskich królów. Pokażemy Wam również restaurację, gdzie w dużym akwarium pływa rekin. Taka abstrakcja Lwowa. Zapewne już będzie zaawansowane południe i zgłodniejecie. Później czas wolny i chwila na odświeżenie się oraz oczywiście wieczorne wyjście, gdzie odwiedzimy sławne lokale grupy!Fest oraz wiele inne, które w ten wieczór nas smacznie ugoszczą. 

Bo gdzie jeszcze ludziom Tak dobrze jak tu?
Tylko we Lwowie!
Gdzie śpiewem cię tulą  l budzą ze snu?
Tylko we Lwowie!
WLOCZENGI
KAWIARNIA ORMIANKA, GDZIE ZJEŚĆ WE LWOWIE, RESTAURACJE LWOWA

3 DZIEŃ SOBOTA

Sobotę rozpoczynamy śniadaniem w restauracji hotelowej. Podane bardzo obficie w formie bufetu szwedzkiego z przemiłą obsługą dostarczy nam dużo pozytywnej energii. Zbiórka o 11.00 w lobby /czasu lokalnego- mamy 1 h różnicy do czasu polskiego/ i zaczyanmy przygodę. Po raz kolejny wybieramy się na zwiedzanie miasta z naszą przewodniczką. Tym razem wycieczka tramwajem na Cmetarz Łyczakowski i Orląt Lwowskiech. Cmentarz Łyczakowski we Lwowie to najstarsza nekropolia miasta i jeden z najstarszych istniejących cmentarzy na terenie dawnej Rzeczypospolitej. Otwarty w 1786 roku, jest starszy od cmentarza na Powązkach czy cmentarza Rakowickiego. Teren cmentarza liczy 42 hektary i stał się miejscem spoczynku około 450 tysięcy osób. Znajduje się tam cmentarz Obrońców Lwowa oraz cmentarz żołnierzy Ukraińskiej Armii Halickiej. Wiele ze starych grobowców w ciągu ostatnich kilkunastu lat, staraniami rodzin oraz władz Polski, zostało poddanych renowacji. Natmiast nowa część to karty historii pisanej na naszych oczach. Groby wielu poległych w starciach ukraińsko- rosyjskich na Krymie.

Należy podkreślić, że na terenie nekropolii znajdziemy wiele osób zasłużonych i bardzo znanych- przenieśmy się na chwilę w czasie. Na cmentarzu Łyczakowskim pochowani są min. Władysław Bełza – poeta i twórca Katechizmu polskiego dziecka, Stefan Banach – polski matematyk i jeden z głównych przedstawicieli lwowskiej szkoły matematycznej oraz poetki, Gabryiela Zapolska, Maria Konopnicka. Na cmentarzu spoczywają również ważni duchowni ormiańskiego kościoła katolickiego – biskup Józef Teodorowicz (był również senatorem w okresie międzywojennym) oraz arcybiskup Grzegorz Józef Romaszkan.

Przepiękne pomniki, a wręcz dzieła sztuki w parkowych uliczkach tworzą magiczne miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Nasza przewodniczka opowie pokaże najważniejsze postacie a także opowie historie z nimi związane. To będzie wielka lekcja historii, ciekawej historii.

Po tym intensywnym zwiedzaniu udamy sie na obiad do restauracji Kumpel.


4 DZIEŃ NIEDZIELA

Dzień zaczynamy od pysznego śniadania w naszym hotelu. Przy akopaniamencie muzyki granej na żywo kawa od razu smakuje lepiej. Bagaże spakowane i naszykowane do drogi zostawiamy już w naszym busie i udajemy się na swobodne zwiedzanie miasta i ostatnie zakupy pamiątek. O wschodzi słońca czeka nas delikatna „ wspinaczka” na Wysoki Zamek i Kopiec Unii Lubelskiej. Najwyższe wzniesienie Lwowa. Ze wzgórza rozciąga się piękny widok na miasto.Nasz opiekun oprowadzi Was po zakamarkach miasta, wskaże co warto kupić i zabrać ze sobą. Granica zawsze w drodze powrotnej wiąże się z dłuższą odprawą dlatego uzbrojeni w cierpliwość zmierzamy w kierunku Polski ok godziny 13.00. W Łodzi powinniśmy pojawić się ok. 22.00-24.00, wszystko zależy od celników.


 • W CENIE
  • transport w dwie strony Łódź- Lwów, Lwów- Łódź
  • bagaż 
  • zakwaterowanie w samamy centrum Lwowa;
  • wyżywienie (śniadania),
  • opieka przewodnika biura- właściciela Hero Event,
  • wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami,
  • profesjonalny przewodnik lwowski - 2 dni po ok 3-4 h
  • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW + bagaż,
 • CENA NIE OBEJMUJE
  • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
  • ewentualnej dopłaty za pokój jednoosobowy.
  • PCR albo testu antygenowego w kierunku COVID-19, który musi zostać przeprowadzony w ciągu 72 godzin przed przekroczeniem ukraińskiej granicy (osoby posiadające dokument potwierdzający odbycie pełnego kursu szczepienia przeciwko COVID-19 są zwolnione z tego obowiązku)

Organizator wyjazdu zastrzega sobie prawo do zmian w programie zwiedzania, który może wyniknąć z indywidualnych życzeń danej grupy lub z niedostępności do tych miejsc

 • hotel, lwów, gdzie spać we lwowie, fajny hotel, wycieczka z hero event, wycieczka do lwowa
 • nocleg we lwowie, gdzie spać we lwowie, nocleg lviv
 • nocleg we lwowie, gdzie spać we lwowie, nocleg lviv
 • nocleg we lwowie, gdzie spać we lwowie, nocleg lviv
 • nocleg we lwowie, gdzie spać we lwowie, nocleg lviv
 • hotel, lwów, gdzie spać we lwowie, fajny hotel, wycieczka z hero event, wycieczka do lwowa
 • nocleg we lwowie, gdzie spać we lwowie, nocleg lviv
 • nocleg we lwowie, gdzie spać we lwowie, nocleg lviv
 • nocleg we lwowie, gdzie spać we lwowie, nocleg lviv
 • nocleg we lwowie, gdzie spać we lwowie, nocleg lviv

Zainteresowała Ciebie nasza propozycja,

zadzwoń + 48 696 463 624 albo napis do nas This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 • Ubezpieczenie

  W ramach ceny wycieczki zawieramy dla każdego uczestnika wyjazdu ubezpieczenie w poniższym zakresie:

  • KL (koszty leczenia) – 60 000 €,
  • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN,
  • OC – 30 000 €,
  • bagaż – 1000 PLN.
 • WARUNKI REZERWACJI

  Zapisy na wyjazd przyjmowane są drogą mailową lub elektroniczną przez formularz. Znajdziesz go powyżej w treści. Na jego podstawie jesteś zapisany na event

  Odpłatność za wycieczkę należy zrealizować zgodnie z harmonogmem:

  • 1 RATA (zaladatek 200 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty zarejestrowania. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji miejsca na evencie. Konto w formularzu.
  • RATA 2.- w dniu wyjazdu w gotówce.

  e.

 • COVID 19

  Aktualne zasady wjazdu na Ukrainę 2022

  BEZ OBOWIĄZKU ODBYCIA KWARANTANNY NA MIEJSCU, NA UKRAINĘ MOGĄ WJECHAĆ: 

  - osoby posiadające dokument potwierdzający odbycie pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID. 
  - osoby posiadające dokument potwierdzający przebycie COVID-19 w ciągu ostatnich 90 dni (unijne cyfrowe zaświadczenie COVID). 
  - dzieci do 12 r.ż.
  - osoby między 12 a 18 r.ż., jeśli nie są zaszczepione i nie są ozdrowieńcami, ale mają negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed wjazdem.

  Obecnie na terenie Ukrainy z większości usług (hotele, muzea, restauracje, kawiarnie, sklepy i td.) mogą skorzystać tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńcy bądź posiadające negatywny test na koronawirusa PCR lub test antygenowy nie starszy niż 72 godziny + aplikacja DOMA.

  Więc z powodów organizacyjnych wyjazdy nasze na Ukrainę dostępne są tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, ozdrowieńców i dzieci do 12 roku życia.

  Szczególna informacja znajduje się pod linkiem https://www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina 

  Powrót do kraju

  Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 2021 zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od dnia 15.12.2021 r. do 31.01.2022 r. - każda osoba przekraczająca granicę Rzeczypospolitej Polskiej, stanowiącą granicę zewnętrzną jest zobligowana do okazania funkcjonariuszowi Straży Granicznej negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 (w języku polskim lub angielskim) wykonanego, przed przekroczeniem granicy, w okresie 24 godzin, licząc od momentu uzyskania wyniku tego testu. Z wykonania testów NIE SĄ ZWOLNIONE osoby zaszczepione. Nasze biuro zapewni możliwość wykonania testów na terenie Ukrainy.

  Więcej informacji tutaj:
  https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html

  oraz

  https://www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina

  Jednocześnie zwracamy uwagę, że obostrzenia związane z wjazdem na Ukrainę oraz powrotem do kraju mogą ulec zmianie.

NASZE USŁUGI

WAŻNE INFORMACJE

BLOG
WSKAZÓWKI I TIPY

KONTAKT

TEL. +48 696 463 624
MAIL: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.